Založ si blog

USA v pozícii Ruska – fikcia

Ponúkam čitateľom fikciu, v ktorej USA čelia porovnateľnej situácii ako dnes Rusko.

Fikcia:

V Mexiku sú úradnými jazykmi španielčina a angličtina. Pre približne 60% obyvateľov je materským jazykom španielčina a cca 40% obyvateľov tvorí anglosaská menšina, ktorých materským jazykom je angličtina. V minulosti bola táto menšina príslušná k predchodcovi súčasných USA. Obe komunity nažívajú v pokoji, aj keď v relatívnej chudobe.

Potom však Rusko a jeho spojenci začnú so silnou podporou mexickej opozície s cieľom zvrhnúť súčasnú vládu, odvrátiť spojenectvo Mexika s USA a nastoliť silný zväzok s Ruskom a jeho spojencami. Rusko napumpuje mexickej opozícii 5 miliárd dolárov a podporuje ju v demonštráciách proti súčasnej mexickej vláde. Do Mexika prichádzajú na podporu demonštrácií politickí predstavitelia Ruska a jeho spojencov.

Demonštrácie prerastú do násilností, opozícia tajne pozve strelcov z Gruzínska a tí počas demonštrácií strieľajú nielen policajtov ale aj demonštrantov. Zločiny sa nikdy nevyšetria, mediálne sú pripísané súčasnému prezidentovi Mexika, ktorý pod hrozbou fyzickej likvidácie utečie s pomocou tajnej služby CIA do USA.

Mexický regulárny prezident je neústavným spôsobom zvrhnutý. Nová vláda tvorená bývalou opozíciou (podporená Ruskom) a nový parlament jedným z prvých zákonodarných aktov rozhodne že jediným úradným jazykom v Mexiku bude španielčina. Používanie angličtiny nebude v úradnom styku, v školách apod. možné.

Anglosaská menšina neakceptuje neústavné prevzatie moci opozíciou a zákaz používania angličtiny. Na polostrove, ktorý obýva asi 80% Anglosasov a ktorý v minulosti patril USA, rozhodnú referendom, že chcú byť súčasťou USA. Súčasne aj dve severné oblasti Mexika obývané Anglosasmi sa novej vláde nehodlajú podriadiť.

Nová vláda pošle na rebelujúce oblasti armádu. Anglosasi sa však účinne bránia a nová vláda nedokáže prevziať plnú kontrolu nad týmito oblasťami. A tak ich armáda ostreľuje a výsledkom je viac ako desať tisíc mŕtvych civilistov a obrovské materiálne škody.

Čo by tak asi podnikli USA? Prizerali by sa tomu nečinne? Po dlhých rokoch neúspešných rokovaní by zvolili cestu vojenskej operácie a celý svet by ich odsúdil a zaviedol voči nim bezprecedentné sankcie? Tomu sa uveriť nedá.

Nespotrebované lieky a lekáreň Dr. Max

22.04.2024

Slovenská lekárnická komora (SLK) upozorňuje, že lieky, ktoré nespotrebujeme, by sme v domácnosti nemali hromadiť. Vzniká tak odpad, ktorý je potenciálne nebezpečný pre domácnosti aj pre životné prostredie. SLK preto považuje za nevyhnutné upozorňovať na existujúci systém zberu nevyužitých liekov v lekárňach, ako aj na prevenciu zbytočného hromadenia liekov. Nuž, som [...]

„Rýchly a pohodlný“ nákup v Kauflande

27.02.2024

Potraviny nakupujem v Kauflande. Dôvod je prozaický, mám to najbližšie, s pohodlným prístupom. Pred nedávnom som začal využívať systém nákupu so skenerom. Každý produkt pred vložením do vozíka naskenujete a pri samoobslužnej pokladni zaplatíte bez nutnosti vyložiť nákup. Znie to lákavo, však. Keď som však pri šiestom nákupe týmto spôsobom bol už [...]

Vládnuť Európe bez vojny

17.02.2024

Na ovládnutie Európy nepotrebujete vyhrať vojenskou mocou. Všetko, čo musíte urobiť, je ovládať médiá a ekosystém sociálnych médií, pretože to je to, čo riadi voľby. A ak jednoducho dostanete správnu administratívu k moci, ovládajú armádu. Takže nekonečne lacnejšie ako viesť vojnu je jednoducho viesť organizovanú politickú operáciu ovplyvňovania sociálnych [...]

RNC,  Republikánsky národný výbor

Sídlo výboru republikánov evakuovali z dôvodu zásielky ampuliek s krvou. Boli určené pre Trumpa

22.05.2024 23:10

Bezprostredne nebolo známe, či s doručenou krvou prišli nejaké osoby do kontaktu a ani to, komu patrila.

čln, dunaj, maďarsko

Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode na Dunaji, riadil opitý muž

22.05.2024 21:50

Maďarská polícia našla jedného z piatich nezvestných po tragickej zrážke motorového člna s výletnou loďou.

NATO, Ukrajina

Weimarský trojuholník: Nemecko, Francúzsko a Poľsko chcú byť základom obrany Európy pred Ruskom

22.05.2024 21:10

Nemecko, Francúzsko a Poľsko sa chcú stať hnacou silou európskeho bezpečnostného rámca, ktorý by dokázal odolávať hybridným hrozbám Ruska.

budova TASR tlačová agentúra SR

Poslanci zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR

22.05.2024 20:56

Poslanci zvolili odborníka v oblasti práva, odborníka v oblasti ekonómie a odborníka v oblasti žurnalistiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 10564x
Priemerná čítanosť článkov: 1761x

Autor blogu

Kategórie