Založ si blog

USA v pozícii Ruska – fikcia

Ponúkam čitateľom fikciu, v ktorej USA čelia porovnateľnej situácii ako dnes Rusko.

Fikcia:

V Mexiku sú úradnými jazykmi španielčina a angličtina. Pre približne 60% obyvateľov je materským jazykom španielčina a cca 40% obyvateľov tvorí anglosaská menšina, ktorých materským jazykom je angličtina. V minulosti bola táto menšina príslušná k predchodcovi súčasných USA. Obe komunity nažívajú v pokoji, aj keď v relatívnej chudobe.

Potom však Rusko a jeho spojenci začnú so silnou podporou mexickej opozície s cieľom zvrhnúť súčasnú vládu, odvrátiť spojenectvo Mexika s USA a nastoliť silný zväzok s Ruskom a jeho spojencami. Rusko napumpuje mexickej opozícii 5 miliárd dolárov a podporuje ju v demonštráciách proti súčasnej mexickej vláde. Do Mexika prichádzajú na podporu demonštrácií politickí predstavitelia Ruska a jeho spojencov.

Demonštrácie prerastú do násilností, opozícia tajne pozve strelcov z Gruzínska a tí počas demonštrácií strieľajú nielen policajtov ale aj demonštrantov. Zločiny sa nikdy nevyšetria, mediálne sú pripísané súčasnému prezidentovi Mexika, ktorý pod hrozbou fyzickej likvidácie utečie s pomocou tajnej služby CIA do USA.

Mexický regulárny prezident je neústavným spôsobom zvrhnutý. Nová vláda tvorená bývalou opozíciou (podporená Ruskom) a nový parlament jedným z prvých zákonodarných aktov rozhodne že jediným úradným jazykom v Mexiku bude španielčina. Používanie angličtiny nebude v úradnom styku, v školách apod. možné.

Anglosaská menšina neakceptuje neústavné prevzatie moci opozíciou a zákaz používania angličtiny. Na polostrove, ktorý obýva asi 80% Anglosasov a ktorý v minulosti patril USA, rozhodnú referendom, že chcú byť súčasťou USA. Súčasne aj dve severné oblasti Mexika obývané Anglosasmi sa novej vláde nehodlajú podriadiť.

Nová vláda pošle na rebelujúce oblasti armádu. Anglosasi sa však účinne bránia a nová vláda nedokáže prevziať plnú kontrolu nad týmito oblasťami. A tak ich armáda ostreľuje a výsledkom je viac ako desať tisíc mŕtvych civilistov a obrovské materiálne škody.

Čo by tak asi podnikli USA? Prizerali by sa tomu nečinne? Po dlhých rokoch neúspešných rokovaní by zvolili cestu vojenskej operácie a celý svet by ich odsúdil a zaviedol voči nim bezprecedentné sankcie? Tomu sa uveriť nedá.

Je denník Pravda objektívny?

30.09.2022

Objektívnosť spravodajstva denníka Pravda, a bohužiaľ celého tzv. mainstreamu, veľmi upadla. Špeciálne na súčasnú situáciu na Ukrajine bez rozpakov zverejnia vyslovené nepravdy. Neľudský čin ostreľovania civilnej kolóny v Záporožskej oblasti ukrajinskou armádou, pri ktorej zahynulo vyše dvadsať ľudí, bez hanby pripíšu za vinu ruskej armáde. Pritom tento ohavný skutok [...]

Ako dnes funguje úrad

04.02.2021

Kúpite alebo predáte auto, prívesný vozík, alebo niečo na dopravnom prostriedku zmeníte a vtedy potrebujete službu príslušného dopravného inšpektorátu. Viete, pán minister vnútra, ako dopravný inšpektorát funguje? Pracovnú dobu majú skrátenú a na vybavenie potrebného úkonu môžete prísť len po objednaní sa na termín. Ako sa však objednať, keď [...]

Polícia / Policajná páska /

V obci Veľký Biel došlo v noci k vražde

04.02.2023 09:05

Obeťou je 44-ročná žena. Polícia uviedla, že ide o prvú vraždu v bratislavskom kraji v tomto roku.

Richard Sulík

Sulík: Matovič mal dodržať slovo, vláda by nepadla

04.02.2023 08:19

Ak by bol Igor Matovič dodržal slovo a doručil prezidentke svoju demisiu, vláda Eduarda Hegera vôbec nemusela padnúť, tvrdí Richard Sulík.

hranica, Berg, kontroly,

Rakúsko ukončí od pondelka kontroly na hraniciach so Slovenskom

04.02.2023 07:50

Rakúsko od pondelka ukončí kontroly na hranici so Slovenskom, uviedlo podľa agentúry APA rakúske ministerstvo vnútra.

Russia Ukraine War

ONLINE: Akú cenu má Bachmut? Pre Zelenského je to pevnosť, pre Putina kľúč k Donbasu

04.02.2023 07:00, aktualizované: 08:50

Prezident Zelenskyj vyzval Ukrajincov, aby nepoľavovali vo svojom odhodlaní čeliť okupantom: "Myslím si, že na začiatku našej vojny bol duch silnejší."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 6384x
Priemerná čítanosť článkov: 2128x

Autor blogu

Kategórie