Založ si blog

„Rýchly a pohodlný“ nákup v Kauflande

Potraviny nakupujem v Kauflande. Dôvod je prozaický, mám to najbližšie, s pohodlným prístupom. Pred nedávnom som začal využívať systém nákupu so skenerom. Každý produkt pred vložením do vozíka naskenujete a pri samoobslužnej pokladni zaplatíte bez nutnosti vyložiť nákup. Znie to lákavo, však. Keď som však pri šiestom nákupe týmto spôsobom bol už štvrtý krát vybratý na náhodnú kontrolu, z výhody sa stala nevýhoda. Pri každej náhodnej kontrole som musel čakať na pracovníčku, ktorá kontrolu vykoná. Nikdy to nebolo hneď, vždy som musel čakať. Raz sa mi dokonca stalo, že pracovníčka pri samoobslužných pokladniach riešila nejaký problém so zákazníčkou, je to totiž súčasne pracovisko informácií kde sa riešia reklamácie apod. No a to som si počkal hodne dlhú chvíľu.

No najnepríjemnejšie je to, že ma vlastne kontrolujú ako potencionálneho zlodeja a okoloidúci, samozrejme ako inak, aj moji známi, sa na mňa aj patričným pohľadom pozerajú.

Nakupovať so skenerom už nebudem.

A nebudem používať ani samoobslužnú pokladňu s vykladaním tovaru. Bežne sa stane že produkt sa nedá načítať, číselný kód nedokážem prečítať ani s okuliarmi a opäť len musím čakať na obsluhu.

Stotožňujem sa s názorom, že by sme si radšej mali počkať pri pokladni s obsluhou. Pomôžeme tak udržať zamestnanosť nízko kvalifikovaných zamestnancov, ktorých miesta sú nastupujúcou automatizáciou najviac ohrozené.

Vládnuť Európe bez vojny

17.02.2024

Na ovládnutie Európy nepotrebujete vyhrať vojenskou mocou. Všetko, čo musíte urobiť, je ovládať médiá a ekosystém sociálnych médií, pretože to je to, čo riadi voľby. A ak jednoducho dostanete správnu administratívu k moci, ovládajú armádu. Takže nekonečne lacnejšie ako viesť vojnu je jednoducho viesť organizovanú politickú operáciu ovplyvňovania sociálnych [...]

Je denník Pravda objektívny?

30.09.2022

Objektívnosť spravodajstva denníka Pravda, a bohužiaľ celého tzv. mainstreamu, veľmi upadla. Špeciálne na súčasnú situáciu na Ukrajine bez rozpakov zverejnia vyslovené nepravdy. Neľudský čin ostreľovania civilnej kolóny v Záporožskej oblasti ukrajinskou armádou, pri ktorej zahynulo vyše dvadsať ľudí, bez hanby pripíšu za vinu ruskej armáde. Pritom tento ohavný skutok [...]

USA v pozícii Ruska – fikcia

27.02.2022

Ponúkam čitateľom fikciu, v ktorej USA čelia porovnateľnej situácii ako dnes Rusko. Fikcia: V Mexiku sú úradnými jazykmi španielčina a angličtina. Pre približne 60% obyvateľov je materským jazykom španielčina a cca 40% obyvateľov tvorí anglosaská menšina, ktorých materským jazykom je angličtina. V minulosti bola táto menšina príslušná [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Explózie v Iráne. USA uviedli, že je to izraelská odveta, strany konflliktu zatiaľ mlčia

19.04.2024 05:45

Izrael v noci na piatok zaútočil na Irán ako odvetu za jeho úder.

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 9551x
Priemerná čítanosť článkov: 1910x

Autor blogu

Kategórie